Güre Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları

Güre kaplıcaları, Balıkesir ilinin Edremit ilçesinde yer alan Güre kasabasında bulunur. Kaplıcalar hem tatil imkanı hem de sağlık olanağı sunmaktadır. Kaplıcaların çevresinde yer alan otellerde konaklama yapmak mümkündür. Buraya ulaşımın kolay olması da oldukça büyük avantajdır. Termal suların şifa kaynağı olması burayı her sene ziyaretçi akınına uğratmaktadır.

Güre Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - güre termal resort

Kaplıcada Tedavi Olunan Hastalıklar Nelerdir?

Kaplıca suları içerik yönünden oldukça zengin sulardır. Üst solunum yolu rahatsızlıklarına, eklem ağrılarına, cilt rahatsızlıklarına, romatizma rahatsızlıklarına ve rehabilitasyona oldukça iyi gelmektedir. Ayrıca yaşlılığa, sinir sistemine ve hareket sistemi rahatsızlıklarına da oldukça faydası vardır. Güre kaplıcaları sadece rahatsızlık için gidilen bir yer değildir. Kaplıcada bir arada vakit geçirmek ve aynı zamanda sağlık bulmak çok büyük bir avantajdır. Kendisini hasta hissetmeyen kişiler bile bu sulardan fayda sağladıklarında yenilendiklerini ifade etmişlerdir. Çünkü termal sular insanı dinlendirmekte, insan üstünde var olan olumsuz enerjiyi yok etmektedir.

Güre Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - güre kaplıcaları

Güre Kaplıcalarının Tercih Edilme Nedenleri Nedir?

Güre kaplıcalarına gitmek için var olan tek neden şifa bulmak değildir. Buradaki sular insana her yönden fayda sağlamaktadır. Ayrıca Güre’nin çevresinde pek çok doğal güzellik ve tarihi alan vardır. Güre kaplıcaları içerisinde dinlendikten sonra bu alanlar gezilebilmekte ve gidilen yerlerde harika zamanlar geçirilebilmektedir. Çevredeki antik kentler, Kaz Dağları’nın harika doğası ve Güre kaplıcaların efsanevi tarafı keşfedilmeye değerdir. Kaplıcalardan çamur kürleri ve banyo şeklinde faydalanabilmektedir. Ayrıca kaplıcanın orijinal bölümlerinde var olan mimari özellikler ve kaplıca sütunları ilk çağ Roma yapısındadır. Günümüze kadar ulaşmış olan mermer kabartmalar, burasının antik çağdan bu yana kullanıldığını göstermektedir. Kısacası Güre kaplıcaları hem harika bir tatil adresidir hem de şifa kaynağıdır. Buraya ulaşım da son derece kolaydır.

Güre Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - erdemit güre kaplıcaları

Cevap bırakın