Hamamözü Kaplıcası ve Faydaları

Amasya merkeze 90 kilometre uzaklıkta olan Hamamözü kaplıcası suyunun sıcaklığı 43 derece olarak tespit edilmiştir. Bölgede termal tesisler, otellerin yanı sıra butik hamamlar da bulunmaktadır. Hamamözü kaplıcasının doğal olarak çıkardığı kaynak sularında bulunan mineraller bugün onlarca farklı hastalığa deva olmakta ve her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Sadece şifa turizmi için değil güzel vakit geçirmek ve sağlığınızı korumak adına da kaplıcanın güzel ortamından faydalanabilirsiniz.

Hamamözü Kaplıcası ve Faydaları - termal oteller

Hamamözü Kaplıcasının Faydaları

Birçok üniversite ve sağlık kuruluşu tarafından yapılan testler sonucunda Hamamözü kaplıcalarında bulunan şifalı suyun kalsiyum içerdiği ve hiper terminal yapıda olduğu tespit edilmiştir. Termal su içilerek kür şeklinde uygulanacağı gibi hastalıklı bölgeye yoğun tedavi şeklinde de uygulanmaktadır. Çok fazla hastalık grubuna tedavi olan bu şifalı suyun mineral yönünden zengin olması da insan sağlığı açısından oldukça sağlıklıdır.

Genel olarak tüm kaplıca sularının fayda gösterdiği gibi romatizmal hastalıklar için faydalıdır. Bunun yanı sıra uzun süre hareketsiz kalmanıza sebep olan ameliyat veya kırık kaynaması gibi durumlarda bedenin tekrar eski aktifliğini ve kuvvetini kazanmasına da yardımcı olur.

Hamamözü Kaplıcası ve Faydaları - termal havuz

Sürekli sinirli olan ve ruhsal bozukluklar yaşayan insanlar da bu şifalı sularla geçirdikleri vakit sonrasında daha sakinleşirler. Zira Hamamözü kaplıcası suları sinir sistemine ve nörolojik hastalıkların birçoğuna fayda gösterir. Hormonal düzensizliği düzenleyerek kilo verememe veya kadınlardaki adet bozuklukları gibi hastalıklarında önüne geçmektedir.

Hamamözü Kaplıcası Özellikleri ve Ulaşım

43 derece su sıcaklığına sahip olan Hamamözü kaplıcasında geniş odalar ve çoklu imkanlar ile konaklayabilirsiniz. Şehir merkezinden otobüs yolculuğu ile sadece bir saat içerisinde ulaşabileceğiniz Hamamözü termal tesisleri yılın her günü yerli ve yabancı turistlere aynı kalitede hizmet vermektedir.

Cevap bırakın