Yalova Kaplıca Suyu ve Kas Hastalıkları

Yalova Kaplıca Suyu Kas Hastalıklarına İyi Geliyor

Ülkemiz kaplıcalar bakımından zengin olan ülkemiz, bu özelliği sayesinde termal turizmde de epey gelişmiş durumundadır. Neredeyse ülkemizin hemen hemen her kesiminde birçok kaplıcalar bulunmaktadır. Yalova da kaplıcaları ile ünlü olan illerden birisidir.  Yalova kaplıca suyu kas hastalıkları başta olmak üzere daha birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.  Ancak kaplıcaların şifa olduğu hastalıklar kaplıcanın suyunun özelliğine göre değişiklik göstermektedir.  Yalova Armutlu kaplıcası ve Yalova termal kaplıcaları Yalova’da bulunan kaplıcalardandır.

Yalova Kaplıca Suyu ve Kas Hastalıkları - yalova kaplicalari

 Yalova Kaplıca Suyu Özellikleri ve Tedavi Ettiği Hastalıklar

Yalova kaplıca suyu şifa kaynağı olduğu hastalıkların başında kas hastalıkları gelir. Eklem yapışıklığı, romatizmal hastalıklar, kırık- çıkık sekmeleri, damar tıkanıkları gibi hastalıklar termal Yalova kaplıcalarının iyileştirdiği hastalıklardır.  Yalova il merkezinin yaklaşık 11 km uzağında ormanlı boğaz içerisinde bulunan Yalova termal kaplıcaları 55 -60 derece ısıya sahiptir. Kas hastalıkları, romatizmalı hastalıklar, safra kesesi, sorunları, sindirim sistemi sorunları, karaciğer hastalıkları, kadın hastalıkları, böbrek hastalıkları ve gibi daha sayamadığımız birçok hastalığa şifa kaynağı olmaktadır.   Yalova Armutlu kaplıcaları ise Yalova’nın ve ülkemizin birinci sırada yer alan en önemli kaplıcalarındadır. Armutlu kaplıcalarının su sıcaklığı 57 derece ile 730 derece, ph değerleri ise 6,5 ile 6,5 arasındadır. Yalova Armutlu kaplıcaları bel, boyun, diz ve kalça kireçlenmelerine, boyun ve bel fıtığına, kronik bel ağrılarına, yaralanma ve tendinitlere, felç ve kas hastalıklarına, dolaşım bozuklularına, vücutta bulunan mineral eksikliğinin tedavisi gibi daha birçok hastalığa faydalı olmaktadır.

Yalova Kaplıca Suyu ve Kas Hastalıkları - oda

 Yalova Kaplıcaları Fiyatları

Yalova kaplıca fiyatları hizmet kalitesine göre oldukça uygundur. Modern tesislere sahip olmalarının yanı sıra kaplı ve açık olmak üzere iki adet termal yüzme havuzuna sahiptir. Ayrıca Yalova kaplıcaları, Bizanslılardan kalma tarihi hamama sahiptir.  Yine kadın ve erkeklere özel dizayn edilen tarihi hamamlarda sıra sıra dizilmiş banyolar bulunmaktadır. Çamur banyosu masaj, hidroterapi, fizik tedavi, rehabilitasyonları, jimnastik salonları gibi termal merkezde olması gereken her şey Yalova kaplıcalarında mevcuttur. Ayrıca Yalova kaplıcalarının tesislerinde her ihtiyacı yeteri kadar karşılayabilecek düzeyde sosyal ve yardımcı üniteler bulunmaktadır.  Konaklama bakımından da oldukça zengin olan Yalova kaplıcalarını fiyatları yoğunluğa göre de farklılık göstermektedir.

Cevap bırakın