Beyaz Travertenleri ve Şifalı Suları ile Pamukkale Kaplıcaları

Denizli şehrinde yer alan Pamukkale, sadece ülkemizde değil dünyada da kaplıcaları ile ün salmış bir yerdir. Bol mineralli ve eşsiz bir güzelliğe sahip olan beyaz Pamukkale Travertenleri, dünyanın 8. harikası olarak belirtilir. Kent birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Yapılan arkeolojik incelemelerde Hierapolis Antik Kent’i içerisinde pek çok medeniyete ve dine ait kalıntılara rastlanmıştır.

Tarihi çok eskilere dayanan, UNESCO Dünya Mirasları Listesinde adı yazılı olan ve termal denilince Türkiye’de akla gelen ilk yer olma özelliğini bulunduran Pamukkale kaplıcaları, lüks termal oteller ile şifa size sağlık dolu bir tatil sunar. Özellikle Karahayıt bölgesindeki kaplıcalar en çok ziyaretçi çeken yeridir. 

Pamukkale Kaplıcaları ve Faydaları

Kalsiyum oksit ya da sönmemiş kireç sebebiyle pamuk gibi bir görüntüsü olan Pamukkale kaplıcaları faydaları bakımından oldukça zengindir. Romatizma, nörolojik, ortopedik, kireçlenme, eklem, kas, dolaşım sistemi, cilt, mide ve kadın hastalıklarının tedavilerinde kullanıldığı bilinmektedir.

Termal suların çamurla karıştırılarak yapılan kür de; cilt yenileme, akne, sivilce, çatlak, selülit ve kırışık giderme gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Pamukkale’de Konaklama ve Otel Fiyatları

Pamukkale’de bütçenize uygun mutlaka bir otel bulabilirsiniz. Bölgede çok sayıda termal otel yer almaktadır. Termal tatil planınıza göre gecelik 170 TL’den 600 TL’ye kadar değişmekte olan bir ücret yelpazesine rastlayabilirsiniz. Tatil bütçenize göre ister 5 yıldızlı, ister butik ya da daha ekonomik bir otel tercih edebilirsiniz.

Pamukkale kaplıcaları 5 yıldızlı oteller içerisinde en çok tercih edilenler; Richmond Pamukkale Thermal, Pam Thermal Hotel, Doğa Thermal Hotel, Polat Thermal Hotel’i sayabiliriz. Bu otellerin çoğu modern bir tasarıma ve geniş termal tedavi olanaklarına sahip tesislerdir. Termal suların oluşturduğu özel jakuzili odaları dahi bulunmaktadır. 5 yıldızlı olmaları sebebiyle yemeklerden tutunda tesislerin hizmetlerine kadar hepsi üst düzeydedir.

Eğer daha ekonomik bir termal tatil planlıyorsanız; sizlere Çavdar Termal Otel, Pınar Hotel, Hotel Şahin, Sebur Ninova Thermal Hotel’i önerebiliriz. Diğerlerine göre daha uyguna bir tatil yaparken bazı olanaklardan da feragat etmeniz gerekir ama bu sizin için bir sorun oluşturmayacaksa bu oteller bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevap bırakın