Bozdoğan İçmeceleri ve Faydaları

Ülkemizin mineralizasyon yönünden en zengin jeotermal kuşağı üzerinde bulunan Aydın, Ege bölgemizin bu potansiyeli keşfedilen son ilidir diyebiliriz. Bu kadar geç keşfedilmesinin sonucu olarak da şehirdeki birçok termal su kaynağı çok değerli olmasına rağmen boşa akmaktadır. Bu kaynaklar etrafında modern tesisler olmadığı için bölge halkının kullanımı şeklinde sınırlı şifa dağıtmaktadır. Halbuki modern sağlık ve termal tesisler olsa yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği bir termal turizm cennetine dönüşebilir.

Bozdoğan İçmeceleri ve Faydaları - içmece

Bozdoğan içmeceleri Aydın’ın en değerli termal bölgelerinden birisidir. Sadece şifa dağıtması ile değil doğası ile de harika bir bölgeye sahiptir. Madran dağı eteklerinde olan bu içmeler Bozdoğan ilçesine bağlıdır. Mesire alanlarının çok geniş olması sayesinde piknik yapmak isteyen aileler için çok uygundur. Arabanızla buraya gelerek hem piknik yapabilir hem de Bozdoğan içmecelerinin şifalı sularından faydalanarak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Yöreden çok değerli içme suları çıkmaktadır ve bu sular birçok rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Yerel işletmelerin şişeleyerek sattığı Bozdoğan içmeceleri sularını her bölgeden edinebilirsiniz.,

Bozdoğan İçmeceleri Faydaları

Bozdoğan İçmeceleri ve Faydaları - termal havuz

Suların PH değerinin 7.4 olması ve içerdiği zengin mineral özellikleri ile sindirim sistemi üzerinde çok önemli etkileri vardır. Madran dağı ve çevresinin yerleşim yeri oluşmasına müsait olmaması sebebiyle bu bölge yüzyıllardır bakir bir şekilde kalmıştır. İnsan eli değmediği için kaynak suları her daim temiz kalmakta ve bölge halkına şifa dağıtmaktadır. Bugün birçok ulusal dev marka bu bölgeden kaynak suları ile şişeleme yaparak bütün ülkeye pazarlamaktadır. Burada bulunan su tesisleri ile sular düzenli olarak dezenfekte edilmekte ve kimya mühendisleri ile kurulmuş bir ekip tarafından sürekli olarak denetleme yapılmaktadır. Bu sayede suyun içiminde hiçbir zarar yoktur, gayet sert ve tatmin edici bir kıvama sahiptir.

Cevap bırakın