Eynal Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de birçok zengin yer altı kaynakları bulunmaktadır. Bu yer altı suları çevresine kurulan kaplıcalar, hastalıkların tedavisinde alternatif bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. Termal sular içerisinde bulunan mineraller ve gazlar bazı hastalıkları iyileştirici ya da tedavi edici bileşenler içerir. Kütahya Simav’da bulunan Eynal kaplıcaları şifa bulmak, rahatlamak ya da keyif almak için şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler için oldukça idealdir. Ormanlık alanda bulunmasından dolayı sizi karşılayacak muhteşem bir doğa manzarasıyla sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

Eynal Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - eynal termal kaplıca otelleri

Eynal Kaplıcalarının Konumu Nerededir?

Eynal kaplıcaları Kütahya Sima’da Eynal köyü sınırları içerisindedir. Gölcük dağındaki arazide yayılmış bir haldedir. Kaplıca alanının denizden yüksekliği yaklaşık 900 metredir. Kaplıcaların kullanımı çok eski yıllara dayanmakta olup neredeyse Roma yıllarına ulaşmaktadır. 3000 yıllık bir geçmişi olan kaplıcanın Evliya Çelebi tarafından keşfi dikkat çekicidir.

Eynal Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - eynal kaplıcaları

Eynal Kaplıcaları ve İçeriği 

Kaplıcaların içeriğinde pek çok kaynak bulunmaktadır. Banyo tedavisi söz konusu olduğunda romatizma, kadın hastalıkları, cilt hastalıklarına etkilidir. Sıcaklığı 162 derece olan su, acı ve alkaliktir. Özellikle bel ve boyun ağrılarında, felç gibi durumlarda kan dolaşımını hızlandırır. Kaplıcalar yalnızca tedavi amacıyla kullanılmamaktadır. Bulundukları konum itibariyle kişilerin dinlenmesini de sağlayan özel tesisler barındırmaktadırlar. Burada bulunan oteller ve pansiyonlar nezdinde konaklamalar yapılabilmektedir. Ayrıca buradan alınan enerjiyle otellerin, evlerin ve iş yerlerinin ısıtılması sağlanabilmektedir.

Eynal kaplıcaları içerisinde kalsiyum, sodyum, bromür, klorür, sülfat bulunur. Bu da başta romatizma olmak üzere siyatik, ağrılar, kırık çıkıklar, cilt deri hastalıkları, egzama ve böbrek taşı dökme tedavileri açısından bire birdir. Bunların yanı sıra beyin ve sinir cerrahisi sonrası uzun süreli hareketsiz kalan hastalar için iyileşme sağlanır. Kütahya’nın şifalı sularından olan Eynal kaplıcaları aynı zamanda ayak hastalıkları tedavisi için de özel banyo barındıran bir sistem dahilindedir. Bu tedavide ayaklardaki egzama ve mantar gibi hastalıklardan kurtulabilmektedir.

Eynal Kaplıcaları Hizmetleri ve Faydaları - eynal termal otelleri yerlesim

Cevap bırakın