Kabaağaç Kaplıcası ve Faydaları

Ülkemizin gelişen termal turizm cenneti Aydın, her geçen yıl bölge halkına yeni bir jeotermal kaynak hediye ediyor desek yanılmış olmayız. Araştırmaların bölge üzerinde yoğunlaşmasıyla Aydın’ın mineral yönünden ülkemizin en zengin termal su kaynaklarına sahip olduğu anlaşılmış durumdadır. Yine Aydın’ın en değerli bölgelerinden birisi olan Kuyucak ilçesinde birçok termal su kaynağı bulunmaktadır. Kabaağaç kaplıcası da bunlardan birisi olup çok değerli ve sıcaklık oranı yüksek termal su kaynaklarına sahiptir. Her sene binlerce ziyaretçi, hastalıklarına şifa bulmanın yanında Kabaağaç kaplıcasında rahatlamakta ve keyifli bir tatil yapmaktadır. Aydın zaten çok çeşitli tatil imkanlarına sahip bir şehir olduğu için bu noktada tüm ziyaretçilerini tatmin etmektedir.

Kabaağaç Kaplıcası ve Faydaları - termal havuz

Kabaağaç Kaplıcası Faydaları

Kaplıca termal sularının mineral oranı çok yüksek olmadığı için üzerinde olumlu etki ettiği hastalık sayısı da çok fazla değildir. Buna rağmen özellikle romatizmal hastalıklarda banyo tedavileri uygulandığında çok olumlu etkiler alınmaktadır. Bunun yanı sıra hormonal dengeyi sağlayan termal suları kadınların adet düzensizliğini gidermekte ve cinsel isteksizliği olan kişilerde de olumlu etkileri ortaya çıkarmaktadır.

Kabaağaç Kaplıcası ve Faydaları - havuz

Kabaağaç kaplıcası termal suları içme kürü olarak uygulandığında mide, karaciğer ve idrar yolları iltihaplanmaları gibi hastalıklar üzerinde yok edici etkiye sahiptir. Bunların haricinde ise tam bir detoks etkisi gösteren kaplıca termal suları ile bugüne kadar bünyenizde birikmiş tüm zararlı maddelerden kurtulabilirsiniz. Kaplıca termal sularının mineral olarak düşüktür. Bu nedenle kür şeklinde uygulandığında böbrek taşlarının parçalanmasına yardımcı olmaktadır. Bunun için uygulanacak kürün mutlaka hekim tarafından programlanması gerekmektedir. Her yönüyle çok şifalı olan Kabaağaç kaplıcası termal suları bölgesinin çok daha büyük yatırımlar ile kurulacak modern tesislere ihtiyacı bulunmaktadır.

Cevap bırakın