Kaplıcalar Nerelerde Yer Alıyor?

Günümüzde kaplıca turizmi oldukça gelişmiş bir konumda yer alıyor. Birçok hastalığın tedavi edilme sürecinde kaplıca kürleri etkisi ile kişilere yardımcı oluyor. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından kaplıca tedavi giderleri de karşılanıyor. Bunun için gerekli muayene işlemleri sonrası doktorunuzdan ilgili raporu temin ederek anlaşmalı olan bir kaplıca seçmeniz gerekir. Kaplıca suyunun içerdiği etken maddeler cilde yarar sağladığı gibi ilgili hastalığın tedavi edilme sürecinde de oldukça etkilidir. Türkiye kaplıcalar açısından oldukça zengindir. Her bölgede kaplıca suyuna rastlayabilirsiniz. Kaplıcadan tam bir sonuç alınmak isteniyor ise mutlaka düzenli bir kür uygulamasının yapılması gerekir.

Kaplıcalar Nerelerde Yer Alıyor - doğal termal suları

Yalova Kaplıcaları

Yalova kaplıca açısından en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Suları kalsiyum ve sülfat açısından oldukça zengindir. Ayrıca birçok kişi bu bölgeyi ziyaret ederek şifa bulabiliyor. Yalova kaplıcaları termal suları birçok hastalığa iyi geliyor. Bu hastalıklar arasında romatizmal hastalıklar, dolaşım sistemi bozuklukları da yer alıyor. Cilt hastalıkları olan kişiler de tedavi olabiliyor. Düzenli bir kür uygulaması sonrası tedavi olabilirsiniz.

Kaplıcalar Nerelerde Yer Alıyor - kaynak suları

Afyon Kaplıcaları

Afyon kaplıcaları kireçlenme sorunu yaşayan kişilere en iyi çözümü sunuyor. Günde en az iki kere kür uygulayarak tedavinizi başlatabilirsiniz. Kaplıca kürü uygulaması sırasında kesinlikle şampuan ve benzeri kimyasal içerik kullanmayın. Afyon kaplıcalarından yararlanmaya başlamadan önce mutlaka banyo yapıp kese attırabilirsiniz. Kese sonucunda gözenekler açılacak ve kaplıca suyunun cilt üzerinde emilimi daha hızlı olacaktır.

Oylat Kaplıcaları

Doğa ile iç içe olarak kaplıca suyundan yararlanmak isteyenler için ideal bir seçim olacaktır. İster otelde konaklama sağlayabilirsiniz isterseniz de apart dairelerde sevdikleriniz ile berber kaliteli bir kaplıca dönemi geçirebilirsiniz. Burada sunulan hizmet kalitesi üst seviyelerde yer alıyor. Ayrıca kaplıca suyunun etkisi de oldukça fazladır.

Kaplıcalar Nerelerde Yer Alıyor - doğal kaynak suları

Cevap bırakın