Niğde’de Şifa Arayanlar İçin “ Çiftehan Termal Otel ”

Türkiye, her mevsim tatil yapma imkanına sahip nadir ülkelerden biridir. Adeta tatil cenneti diyebileceğimiz ülkemizde, yaz tatili için Akdeniz ve Ege bölgeleri, kış ve kayak tatili için Uludağ, Kartepe, Kartalkaya gibi kayak merkezleri binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. 

Bunların dışında cilt, solunum, midede bulunan hastalıkları tedavi eden,  “medikal tatil” olarak adlandırabileceğimiz kaplıcalarda ülkemizin turizm kaynaklarından biridir. Denizli’de Pamukkale, Bursa’da Oylat kaplıcaları, Ankara’da Haymana termalleri gibi birçok bölgede doğal termal sular bulunmaktadır. Bu yazımızda, Niğde’de hem tatil yapmak hem de şifa bulmak isteyenler için oldukça güzel bir tesis olan Çiftehan Termal Otel’i tanıtacağız. 

Çiftehan Termal Otel

Çiftehan Termal Otel & Spa

Niğde Ulukışla mevkiinde bulunan tesis, doğa içinde yer alan 7800 metrekarelik alana inşa edilmiştir. Tesiste içerisinde 22 m2’lik standart oda, 57 m2’lik 1+1 Superior oda ve 80 m2’lik 2+1 Suite oda tipi olmak üzere toplamda 180 oda bulunmaktadır.  Superior ve Suite tipindeki odalarda, balkon, oturma odası ve mutfak bulunmaktadır. 

Dağ manzarası ve tertemiz havası ile Çiftehan Termal Otel’de yetişkin ve çocuklar için açık/kapalı yüzme havuzu, Aquapark, masaj salonu, hamam, sauna, spor salonu ve buhar odası imkanlarından ziyaretçiler ücretsiz olarak yaralanabilmektedir. 

“Yarım Pansiyon” konseptiyle hizmet veren tesiste tüm odalarda termal su bulunmaktadır. 

Çiftehan Termal Otel Fiyat Listesi

Çiftehan Kaplıcaları ve Faydaları - havuz

Fiyatlar dönemine göre değişkenlik gösterse de otelin ortalama gecelik fiyatı 200 ile 300 TL arasındadır. Otelin kendi bünyesinde uyguladığı kampanya ile erken rezervasyon ile yapılacak 5 gece ve üzeri konaklamalarda, gecelik fiyat 139 TL’ye düşmektedir. 

Çiftehan Termal Otel Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çiftehan Kaplıcaları ve Faydaları - genel gorunum

Otelin bulunduğu Niğde’ye dilerseniz kendi aracınızla, trenle veya otobüs seferleriyle ile gitmeniz mümkün. İstanbul ile arası 783 kilometredir ve kendi araçlarıyla gitmeyi düşünenler yaklaşık 8 saat bir yolculuk yapmaları gerekmektedir. Ankara – Niğde arası ise 346, İzmir ile 800 kilometredir. 

Madensel Sular Nelerden Oluşur  - Doğal Madensel Sular

Şehirde havalimanı bulunmamaktadır. En yakın havalimanları Nevşehir, Adana ve Kayseri’dedir. Bu sebeple bu şehirlerden birine uçakla gidebilir daha sonrasında otobüs ile 1 – 2 saatlik kısa bir yolculukla şehre varabilirsiniz. 

Çiftehan Termal Otel, Niğde şehir merkezine 80,  Adana Havalimanı’na 120, Nevşehir’e 150 ve Kayseri’ye yaklaşık 200 kilometre uzaklıktadır.

Cevap bırakın