Yabancı Turistler İçin Adres Afyon Kaplıcaları

Afyon kaplıcaları çok köklü bir tarihe sahip olup, bu kaplıcaların çok eski çağlarda Romalılar döneminde de kullanıldığı bilinmektedir. Sağlık turizmi için yapılan tanıtım çalışmaları ile Afyon kaplıcaları uluslararası alanda tanınmış kaplıcalardır. Kaplıca sularının birçok hastalığa iyi geldiğini bilen yabancı turistlerde Afyon kaplıcalarını tercih ediyor. Her yıl yerli ve yabancı birçok misafiri ağırlayan Afyon kaplıcaları yurt dışında da şifalı suları ile ün yapmış kaplıcalardır. Afyon’da bulunan termal otellerde yabancı turistlerin konforlu bir tatil eşliğinde şifalı sulardan faydalanmasını sağlıyor. Her türlü imkanın sunulduğu termal otel ve kaplıcalarda uzman doktorlar eşliğinde şifalı sulardan faydalanan yabancı turistler her yıl Afyon kaplıcalarına geliyor.

Yabancı Turistler için adres Afyon Kaplıcaları - termal havuz

Afyon Kaplıcaları Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Afyon kaplıca suları içeriğinde bulunan bileşenler ile pek çok hastalığa şifa oluyor. Kaplıca suları, kaplıca banyoları, içmeler, buhar banyoları ve çamur banyoları hastalığın türüne ve seyrine uygun olarak farklı şekillerde kullanılıyor. Solunum yolu hastalıkları için buhar banyoları önerilirken bağırsak ve sindirim hastalıkları için içmeler olarak kullanılması gerekiyor. Cilt hastalıklarına çamur banyoları çok faydalı oluyor. Yine kaplıca banyoları romatizmal hastalıklara, kas ve kemik rahatsızlıklarına iyi geliyor. Afyonkarahisar kaplıcaları kalp damar hastalıklarından şeker hastalığına kadar birçok hastalığa şifa oluyor. Yabancı turistlerde Afyon kaplıcalarının bu şifa özelliğini bilerek kaplıcalara geliyor.

Yabancı Turistler için adres Afyon Kaplıcaları - kaplica havuzu

Afyon’da Bulunan Kaplıcalar

Afyon ve ilçelerinde kaplıca, termal otel, hamam, ılıca, içmeler olarak hizmet veren birçok kuruluş bulunuyor. En çok bilinen kaplıcalar Hudai, Sandıklı, Heybeli, Ömerli, Geçek, Gazlıgöl, Araphdere kaplıcalarıdır. Eski Türk kültürünü yansıtan Büngüldek ve Kaya hamamı gibi birçok hamam da hizmet verir. Kızıl ılıca gibi ılıcalar ve içmeler de bulunur. Oruçoğlu ve İkbal termal otelleri bilinen en büyük termal otellerdir. Ancak daha birçok termal otel konforlu ve kaliteli hizmet anlayışı işe hizmet verir. Şifalı kaplıcalar Afyon ilinde sağlık turizmi olarak yerli ve yabancı pek çok turistin seçimi oluyor. Her bütçeye uygun konaklama imkanları ile şifalı kaplıcalar bulunur.

Yabancı Turistler için adres Afyon Kaplıcaları - afyon termal spa

Cevap bırakın