Yenilenmiş ve Gençleşmiş Hissedeceğiniz Şifa Dolu Kaplıca Otelleri

Türkiye, şifalı kaplıcalarıyla oldukça cömert bir ülke konumunda. Termal sularıyla şifa dağıtan ve hatta “UNESCO Dünya Mirasları” listesinde bile yer alan birçok bölge bulunuyor. 5 yıldızlı hizmetler sunan kaplıca otelleri ile de dünyada termal turizm açısından önemli bir konumda bulunan Türkiye, sağlık dolu bir tatil olanağı sunuyor. Kaplıca sularının birçok sağlık problemini ve herhangi bir yan etkisi olmadan, doğal yollarla tedavi edilmesine yardımcı olduğu dile getirilmektedir. Çok eski tarihlerden beri tedavi amacıyla kullanılan kaplıcalar; sedef hastalıklarına, egzamalara, romatizmalara, eklem sorunlarına, diyabete, solunum rahatsızlıklarına ve daha birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. 

Stres, huzursuzluk, yorgunluk, iş hayatı, dengesiz beslenme ve şehrin koşuşturmasında ömrümüz yavaş yavaş geçip gidiyor. Bu koşuşturma içinde sağlık çoğu zaman arka planda kalıyor. Ancak sağlığımızla ilgili bir problem yaşadığımızda aslında ne kadar da önemli olduğunu ve gereken dikkati vermediğimizi hatırlıyoruz. 

Yenilenmiş ve Gençleşmiş Hissedeceğiniz Şifa Dolu Kaplıca Otelleri

Afyon’da, Bursa’da, Denizli’de, Aydın’da ve daha birçok şehirde kaplıca otelleri bulabilirsiniz. Bu illerden bir tanesi de Ankara’dır. Bu yazımızda Ankara’da bulunan termal otelleri sizler için listeledik. 

Sağlık Bulabileceğiniz Ankara Kaplıca Otelleri 

Büyük Anadolu Termal Otel / Akyurt

Kaplıca otelleri içerisinde yer alan ve havalimanına 3 kilometre uzaklıkta bulunan 5 yıldızlı Büyük Anadolu Termal Otel, sporcu oteli olarak bilinmektedir. Tesiste kapsamlı spa merkezi, kaplıca sularıyla dolu havuzlara sahip villalarda gençleşebilir ve yenilenebilirsiniz. İsterseniz kendiniz veya aileniz ile günübirlik de gidebileceğiniz tesiste, çocuklar ve yetişkinler için tasarlanmış aquapark, fitness merkezi, Türk hamamı, futbol sahası, bowling salonu ile eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. 

Büyük Anadolu Termal Hotel aynı zamanda, geniş toplantı salonları ve sekiz bin kişilik dev kongre salonuyla toplantı, seminer, gala ve özel davetleriniz gibi önemli organizasyonlarınıza da ev sahipliği yapmaktadır.

Çam Thermal Resort & Spa / Kızılcahamam

cam tehermal otel

Saklı Cennet Soğuksu Milli Parkı içerisinde yer alan kaplıca oteli, isminde de anlaşılacağı üzere çam ağaçlarının eşsiz manzarası ve kokusunun yanı sıra sıcak ve soğuk su kaplıcaları ile sağlıklı bir tatil imkanı sunuyor.

Grannos Thermal Hotel / Haymana

grannos thermal hotel

Yaklaşık 42.000 metrekare alan üzerine kurulmuş tesis içerisinde, açık ve kapalı yüzme havuzu, aquapark, mini golf, spa ve masaj hizmetleriyle hem eğlenebilir hem de şifa dolu huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Midas Termal Otel / Haymana

Midas Termal Otelll

Kaplıca otelleri içerisinde Haymana bölgesinde yer alan bir diğer tesis olan Midas Termal Otel’de, yarı-olimpik yüzme havuzu, kapalı yüzme havuzu, VIP fin hamamı, fizik tedavi ve rehabilitasyon kabinleri, masaj hizmetleri ile sakin bir hafta sonu geçirme şansı bulabilirsiniz.

Prestige Thermal Hotel / Ayaş

Prestige Thermal Hotel

Ankara’nın Ayaş bölgesinde yer alan Prestige Thermal Otel, havalimanına 85 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 12 bin metrekare alan üzerine kurulmuş olan tesiste, termal sularında yanı sıra tuz odası, çamur banyosu, Türk hamamı ve sauna hizmetleri de yer alıyor. 

Hattuşa Vacation Club / Güdül

Yarım pansiyon konseptiyle hizmet veren Hattuşa Vacation Club, Ankara merkezine 60 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 160 bin metrekare alana kurulmuş olan tesis içerisinde, 2 adet açık 2 adet kapalı yüzme havuzu, çocuklar için su kaydırakları, spa ve masaj salonlarıyla hem eğlenceli hem de sağlıklı bir tatil geçirebilirsiniz. Hattuşa Vacation Club, Esenboğa Havalimanı’na 80 kilometre, Beypazarı’na 20 kilometre ve şehir merkezine 70 kilometre uzaklıkta konumlanıyor. 

Doktorun Oteli / Haymana

doktorlar otel

Doktorun Oteli, medikal turizm firmalarının en çok tercih ettiği oteller arasında bulunuyor. Çünkü bu otel de diğer kaplıca otellerinden farklı bir uygulama yapılmakta. Bazı kaplıca otelleri, ziyaretçilerinin gün içerisinde kaç defa havuza girmeleri, havuz içerisinde ne kadar kalmaları, kişinin ne gibi bir rahatsızlığı olduğu konularında bazen yetersiz kalabiliyor. Doktorun Oteli’nde, ziyaretçilerin sağlıkları ile ilgili bilgileri ve nasıl bir tedavi yöntemi uygulanması gerektiğini, ücretsiz doktor muayenesi ile bilgilendiriyor. Bilgilendirme sonrası kendi alanında uzman doktorlar eşliğinde kaplıca tedavisi, fizik tedavi ve alternatif tıp hizmeti sunuyor. 

Başak Termal Otel / Kızılcahamam

basak termal

Başkentin termal kaynakları ile ünlü Kızılcahamam’da yer alan bir diğer tesis de Başak Termal Otel’dir. Kaplıca otelinde hamam, sauna, masaj hizmetlerinin yanı sıra bölgenin ılıcalarından gelen kaynak sularıyla ile dolu termal havuzlarını ziyaretçilerine sunuyor.

Cevap bırakın